maciek1

Partnerzy

podkarpacie
ustrzyki
izagorz-jpg
etyrawa-jpg
zarszyn
besko
lesko
zarszyn
brzozow
wbieszczadach.net
wsanok

Zostań

Zostań fotoreporterem ekomancza.pl Byłeś świadkiem zdarzenia? Masz zdjęcia, nakręciłeś film bądź napisałeś ciekawy artykuł i chcesz go opublikować? Bądź pierwszy i napisz do nas!
Kontakt z redakcją:

E-mail: redakcja@ekomancza.pl

Tel. 502 920 384
Tel. 782 795 602
 

Pełne wagony w czasie pierwszego kursu pociągu JASŁO-KOMAŃCZA! FOTO i VIDEO

BIESZCZADY / Stało się. 1 sierpnia po raz pierwszy od czterech lat z Jasła wyruszył do Komańczy w swoją pierwszą podróż pociąg REGIO. Wagony pełne. Jak sami inicjatorzy utworzenia tego kursu przyznają, frekwencja mile ich zaskoczyła.

DSC 0741 Kopiowanie Kopiowanie 

 

 

 

Kurs na trasie Jasło-Komańcza został utworzony decyzją Marszałka Województwa Podkarpackiego, Władysława Ortyla. W pierwszym przejeździe wzięli udział m.in.: Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego, Maria Kurowska, starosta sanocki, Wacław Krawczyk, radny powiatu sanockiego Jerzy Zuba, który reprezentował również stowarzyszenie „Kocham Kolej” oraz radny powiatu sanockiego, Damian Biskup.

Uruchomienie linii kolejowej nr 107 okazało się strzałem w dziesiątkę. Udana akcja promocyjna sprawiła, że w ten pierwszy dzień w trasę wyruszyło około 130 pasażerów, również osoby pasjonujące się sportem, dla których przewoźnik stworzył możliwość zabrania w podróż rowerów. Wszyscy byli zachwyceni komfortem oraz obsługą pociągu i zgodnie twierdzili, że taki kurs jest jak najbardziej potrzebny. Pociąg poruszał się z prędkością około 50 km/h, dzięki czemu pasażerowie mogli w czasie podróży podziwiać wspaniałe bieszczadzkie krajobrazy i widoki bieszczadzkich miejscowości.

W trakcie przejazdu przeprowadzono również kampanię informacyjno-promocyjną, mającą na celu zaprezentowanie ofert handlowych na tańsze przejazdy. Pracownicy Oddziału PR rozdawali pasażerom ulotki z rozkładem jazdy i cenami biletów, a także rozdawali gadżety związane z Przewozami Regionalnymi i częstowali firmowymi słodyczami.

W Komańczy pierwszych podróżnych powitał Wójt Gminy Komańcza, Stanisław Bielawka. Dla pasażerów przygotowano pamiątkowe gadżety związane z Komańczą i skromny poczęstunek.

Pociągi Jasło-Komańcza będą kursowały do końca września w każdy weekend.

Rozkład jazdy:

Jasło 7:00 – Krosno 7:32 – Sanok 8:29 – Zagórz 8:40 – Komańcza 9:31
Komańcza 16:10 – Zagórz 17:01 – Sanok 17:12 – Krosno 18:08 – Jasło 18:40

Serdecznie zapraszamy do korzystania z oferty! Naprawdę warto!

at

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież